Послуги

Зміни щодо неприбукових організацій

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» № 652 від 17.07.2015 р. (надалі – Закон) вніс суттєві зміни до оподаткування неприбуткових організацій, а саме: конкретизував критерії приналежності до неприбуткових установ і неплатників податку на прибуток, а також визначив підстави, коли неприбуткові організації  зобов’язані стати платниками податку на прибуток і звітувати.

В ст. 14.1.121 Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) надане визначення «неприбуткових установ»:

до 13.08.2015 р.

після 13.08.2015 р.

Неприбуткові підприємства, установи та організації — підприємства, установи й організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства й іншої діяльності, передбаченої законодавством

Неприбуткові підприємства, установи та організації — неприбуткові підприємства, установи й організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ПКУ

Відповідно до ст. 133.4.1 ПКУ, неприбутковим підприємством, установою й організацією є підприємство, установа й організація (далі — неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

 • утворена й зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
 • установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів організації, працівників (окрім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління й інших пов’язаних із ними осіб;
 • установчі документи якої передбачають передання активів одній або декільком неприбутковим організаціям відповідного виду чи зарахування до доходу бюджетув разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання чи перетворення);
 • унесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ й організацій.

І ключова зміна: доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються винятково для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 ПКУ).

Тобто, якщо раніше для віднесення організації чи установи до неприбуткових було достатньо того, щоб її основною метою діяльності не було отримання прибутку, то після набрання чинності Законом № 652 перелік вимог значно збільшився.

Згідно із пп. 133.4.6 ПКУ, до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 і не є платниками податку, зокрема, МОЖУТЬ БУТИ ВІДНЕСЕНІ:

 • бюджетні установи;
 • громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;
 • спілки, асоціації й інші об’єднання юридичних осіб;
 • житлово-будівельні кооперативи (із першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку й такий житловий будинок споруджувався чи придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);
 • об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;
 • професійні спілки, їх об’єднання й організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;
 • сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
 • інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам п. 133.4ПКУ.

Крім конкретизації переліку неприбуткових організацій згідно ст. 133.4.6 ПКУ, введена норма про обов’язковість відповідати вимогам, встановленим ст.. 133.4.1 ПКУ. Тобто, щоб залишитись в реєстрі неприбуткових організацій, слід привести статути таких організацій у відповідність до нових вимог та підтвердити статус неприбуткової організації в самому реєстрі.  Відповідно до п. 35 підрозділу 4 р. ХХ «Перехідних положень» ПКУ неприбуткові організації  повинні до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ та в цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу для їх повторного включення до реєстру неприбуткових організацій. В цей період реєстраційний збір за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів неприбуткових підприємств, установ й організацій цього згідно із цим пунктом (п. 5 р. VІІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р.№ 755), не справлятиметься.

Неприбуткові підприємства, установи й організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами ст. 133.4 ПКУ, після 1 липня 2017 року виключаються контролюючим органом із Реєстру неприбуткових установ та організацій та стають платниками на прибуток на загальних підставах.

Юридична фірма «ЮРКОМПЛЕКС» готова надати послугу з державної реєстрації нової редакції статуту та отримання повідомлення з реєстру неприбуткових організацій  громадської організації швидко, за мінімальною ціною, без черги та прихованих платежів, здійснюючи безкоштовну доставку Замовнику.

Вартість реєстрації змін щодо громадської організації - 5000 грн.

У вартість послуг входять всі офіційні платежі та витрати. Вартість за реєстрацію нової редакції статуту та підтвердження статусу неприбутковості в податковій.

Строк повної реєстрації змін у статутних документах громадської організації  складає біля 30 робочих днів. Строк виконання послуги може суттєво зменшуватись за необхідністю

Дізнайтеся подробиці, скориставшись контактними даними, вказаними на сайті. Спеціаліст нашої компанії проконсультує Вас та допоможе прийняти оптимальне рішення.

Юридична фірма «ЮРКОМПЛЕКС»

м. Київ, вул. Костянтинівська, 54, к. 4

Тел./факс: + 38 / 044 / 462 49 41, 425 94 45, 425 78 87, 425 90 12,

Мобільний:   8 066 712 67 71,

email:jurkomplex@ukr.net

www.jurkomplex.com.ua

 

Замовити послугу

Замовити по телефону:

тел/факс (044) 462-4941
моб: (066) 712-6771

Онлайн Замовлення:

Замовити безкоштовну консультацію

Замовити по телефону:

тел/факс (044) 462-4941
моб: (066) 712-6771

Онлайн Замовлення:

Дякуємо.
Ваше повідомлення успішно відправлено.
Вибачте. Виникла помилка. Спробуйте трохи пізніше, або зв'яжіться з нами по телефону.

тел/факс (044) 462-4941
моб: (066) 712-6771

Закрити

Шановні клієнти!

ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЮРКОМПЛЕКС» інформує Вас про зміни, що відбулися в законодавстві України та можуть стосуватися діяльності Вашого підприємства.

17 червня 2018 року набув чинності Закон України № 2275-VIII "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", крім частини другої статті 23 Закону щодо переходу частки ТОВ до спадкоємця, яка набирає чинності з 17 червня 2019 року.

Відповідно з 17 червня 2018 року втратив чинність Закон України "Про господарські товариства" у частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю.

Товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю протягом року з дня набрання чинності цього Закону, можуть безкоштовно привести свої Статути у відповідність до нового Закону та провести держану реєстрацію відповідних змін.

Протягом року, тобто з 17 червня 2018 року до 16 червня 2019 року, положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають новоприйнятому Закону, вважатимуться чинними. При внесенні будь-яких змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю це правило не застосовується.

До 16 червня 2019 року всі товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю повинні будуть привести свої статути у відповідність до чинного законодавства. При реєстрації нової редакції статуту до 17 червня 2019 року державне мито (адміністративний збір) не оплачується.

ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЮРКОМПЛЕКС» пропонує свої послуги щодо розробки нової редакції статуту та його державної реєстрації.

Вартість послуги складатиме 2500 гривень. Держмито та послуги нотаріуса оплачуються додатково.

Крім того, з’явився новий механізм регулювання корпоративних відносин між учасниками ТОВ – корпоративний договір, в якому можна передбачити особливості розпорядженням майнових прав, що виникають з володіння частками в статутному капіталі.

ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «ЮРКОМПЛЕКС» пропонує свої послуги щодо розробки корпоративного договору під Ваші особисті домовленості.

Вартість послуги складатиме від 2000 гривень.

Закрити